Jan Bosak

Zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem i rysunkiem. Od wielu lat mieszka w Krakowie. W latach 1990-1995 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni miedziorytu prof. Stanisława Wejmana. W 2011 roku obronił doktorat z grafiki warsztatowej na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. W latach 2003-2016 był wykładowcą w pracowni malarstwa i rysunku na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Obecnie pracuje jako wykładowca na Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego Politechniki Krakowskiej oraz prowadzi Otwartą Pracownię Graficzną w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

Zorganizował kilkanaście wystaw indywidualnych oraz brał udział w kilku wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.


W podkaście #04 „Magia grafiki warsztatowej” rozmawiamy o jednej z najstarszych dziedzin sztuki – grafice warsztatowej. Dowiemy się jak wygląda pracownia i warsztat artysty. Jak to jest, kiedy w rękach grafika skupia się cały proces twórczy: od projektu, poprzez dobór odpowiedniej techniki i opracowania formy druku, aż do wykonania ostatecznych odbitek.


 


Podcast „Rzeczy Piękne” zrealizowano w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 


FOTOREPORTAŻ

ze spotkania z Artystą 

Fotografie: Bartosz Cygan © Rzeczy Piękne