ZESPÓŁ
Asia_500

Joanna Zawierucha-Gomułka

Wydawca, redaktor prowadząca.
Konserwatorka tkanin zabytkowych, plastyk i historyk sztuki. Stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w dziedzinie animacji i edukacji kulturalnej (2021 r. i 2020 r.), oraz Miasta Kraków  (Stypendium Twórcze w 2019 r.). Od dwudziestu pięciu lat pracuje w środowisku internetowym w obszarze kultury, sztuki i nowych mediów. Autorka i realizatorka projektu "Rzeczy Piękne". Aktualnie w zespole Muzeum Narodowego w Krakowie i Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
bartosz_cygan_500x281

Bartosz Cygan

Fotograf
Fotograf, absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi. Lubi poznawać ludzi i miejsca poprzez fotografię. Na co dzień zajmuje się fotografią komercyjną i prowadzi warsztaty fotograficzne. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej, portretowej i digitalizacyjnej zbiorów muzealnych. Na swoim koncie ma liczne wystawy oraz publikacje.
Dagny_Zawierucha_ok

Dagny Zawierucha

REDAKTOR WERSJI ANGIELKIEJ
Absolwentka filologii japońskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie ze specjalizacją z literatury japońskiej. Stypendystka programu JASSO w Japonii w latach 2018-19. Na co dzień czyta komiksy i rysuje "do szuflady".
ela_ok

Elżbieta Oracz

Fotograf
Fotografka i podróżniczka. Absolwentka pedagogiki kulturalno-oświatowej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zwyciężczyni 12 edycji Photo Day'a. Specjalizuje się w fotografii portretowej.
Rzeczy_Piekne_Agnieszka_Kwiatkowska_800x450

Agnieszka Kwiatkowska

redaktor
Mieszka w Krakowie, ale pochodzi z Dolnego Śląska. Ukończyła historię sztuki; zajmowała się edukacją. Pracuje w Muzeum Narodowym w Krakowie. Dla "Rzeczy Pięknych" rozmawia z twórcami rzemiosła.
Marysia_Masternak

Maria Masternak

REDAKTOR
Historyczka sztuki i edukatorka kulturowa. Na co dzień pracuje w Muzeum Fotografii w Krakowie jako specjalistka ds. edukacji i współpracuje z licznymi instytucjami współtworząc scenariusze, publikacje i materiały o charakterze edukacyjnym. Lubi słuchać ludzi.